demontaż silnika WSK 125

Dział, w którym znajdziecie skuteczne oraz sprawdzone metody rozwiązywania konkretnych problemów.
Regulamin działu
Materiały umieszczone w tym dziale są w pełni autorstwa użytkowników forum MotoManiacy.com. Toteż są chronione prawem autorskim. Kopiowanie bądź rozpowszechnianie tych materiałów na innych stronach bez zgody ich autorów jest zabronione. Złamanie tej zasady będzie równoznaczne z popełnieniem plagiatu a to już jest wykroczenie zagrożone pozbawieniem wolności do lat dwóch, bądź karą grzywny. (Prawo Autorskie i Prasowe, rozdz. 14., art. 115)

Postprzez krzychuktm » 9 lut 2008, o 03:23

wpadłem na swietny pomysl montazu kosza sprzeglowego a wiec:
potrzebujemy: najzwyklejszy podnosnik, jakis drewniany pal badz rurka, jakies pomieszczenie z nisko usadowionym sufitem (piwnica)

silnik kladziemy na prawym boku na jakims stole, przykrecamy kosz, wrzucamy tarcze itd, gdy dojdziemy do zakladania ostatniej przekladki ustawiamy sprzezynki itp nakladamy ten dekielek z dziurkami kładziemy na to jakis płaskowniczek dekielek na to kawalek klocka dlugosci ok. 10-15cm, na to kladziemy podnosnik, na podnosnik drewniany pal badz rurke (dlugosc odpowiednia aby zostal luz okolo 0,5-1cm od sufitu) mozemy poprosic 2 osobe o podtrzymanie tej calej konstrukcji i zaczynamy pompowac podnosnik, gdz dekielek opadnie juz do "dna" zakladamy pierscien i mozemy juz demontowac nasza konstrukcje.

UWAGA niewolno zapomniec o wczesniejszym wlozeniu piersciena przed zrobieniem tzw konstrukcji bo potem moga byc problemy

Co o tym sądzicie?? Gdy ja to robilem wyszło rewelacyjnie wogule sie nienameczylem przy wciskaniu na sile tego dekielka i kombinacji z sciskami stolarskimi

PS. enduras na zdjeciach z twojego tuotrialu zauwazylem ze masz przyspawana nakretke do ostatniej przekladki?? Niepowoduje to zadnych bic?? Wydaje mi sie ze tak, i po pewnym czasie siadzie łozysko na wałku, ale to tylko moje przypuszczenia i jezeli tak niejest to zwracam honor
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
krzychuktm
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 77
Dołączył(a): 22 sty 2008, o 22:41
Lokalizacja: Ochotnica Dolna

Postprzez Pani Kontekstowa » 9 lut 2008, o 03:23

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Konrad » 9 lut 2008, o 12:04

Lepiej jest już Cwingą (śrubą stolarską,ślusarksą) zcisnąć.A co do tej śruby to bicie będzie.Ale większego wpływu robić nie będzie. W końcu to nie wał
Avatar użytkownika
Konrad
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
 
Posty: 7324
Dołączył(a): 8 cze 2007, o 14:42
Lokalizacja: Lędziny
Pochwały: 3

Postprzez Bartezz » 9 lut 2008, o 12:52

Dobry ten twój pomysł rozbierania silnika z WSK.Będę się na tym wzorował jak będę rozbierał mój silnik z WSK 125.Wielkie dzięki!!!
Jest:
Scirocco GT '87
Golf I '75 3d 1,1+lpg
Motorynka Pony m301 '87 - od niej się wszystko zaczeło :P
Były:
Polonez 1.5GLE '94
Golf I '80 5d 1.5d
Golf I '79 1,6d - sprzedany
Golf I '83 1,6GTI - rozbity ;/
Golf I '77 1,1 - poszedł na żyletki ;/
Golf II '90 1,3+lpg
Avatar użytkownika
Bartezz
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1049
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 17:53
Lokalizacja: Porąbka
Pochwały: 4
Pojazdy: Scirocco GT, Golf I, Motorynka Pony 301, CZ 175

.

Postprzez krzychuktm » 10 lut 2008, o 14:04

ale jezli ktos akurat nieposiada takich narzedzi to licza sie domowe sposoby, ja akurat na taki wpadlem :>
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
krzychuktm
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 77
Dołączył(a): 22 sty 2008, o 22:41
Lokalizacja: Ochotnica Dolna

.

Postprzez krzychuktm » 9 mar 2008, o 23:38

jakie lozyska trzeba zakupic do wsk, jakie rozmiary??
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
krzychuktm
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 77
Dołączył(a): 22 sty 2008, o 22:41
Lokalizacja: Ochotnica Dolna

Postprzez pawel15 » 10 mar 2008, o 09:55

krzychuktm napisał(a):jakie lozyska trzeba zakupic do wsk, jakie rozmiary??

Na wał cztery sztuki łożysk-6203, na wałek główny jedna sztuka-6202, na tryb zdawczy(tak to sie chyba nazywa)-6004.
**Wiele serc, jedno bicie ::: WSK ::: ponad życie**
Prawko B zdane :)!!!
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
pawel15
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1790
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 10:20
Lokalizacja: Dąbie

Postprzez ronio » 10 mar 2008, o 15:26

krzychuktm te zdjecia z dospawaną nakretką do z mojego silnika, ona jest po to aby mozna bvylo uzyc sciagacza, w niczym to nie przeszkadza :)
KOMAR'74
Suzuki GSXR 1000 K5
BMW E32 735i
ronio
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 1941
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 21:59
Lokalizacja: Szczytno

Poprzednia strona

Powrót do Tutoriale

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 214 gości