Robienie uszczelek - wybijanie

Dział, w którym znajdziecie skuteczne oraz sprawdzone metody rozwiązywania konkretnych problemów.
Regulamin działu
Materiały umieszczone w tym dziale są w pełni autorstwa użytkowników forum MotoManiacy.com. Toteż są chronione prawem autorskim. Kopiowanie bądź rozpowszechnianie tych materiałów na innych stronach bez zgody ich autorów jest zabronione. Złamanie tej zasady będzie równoznaczne z popełnieniem plagiatu a to już jest wykroczenie zagrożone pozbawieniem wolności do lat dwóch, bądź karą grzywny. (Prawo Autorskie i Prasowe, rozdz. 14., art. 115)

Robienie uszczelek - wybijanie

Postprzez Konrad » 7 mar 2008, o 19:24

Dziś opiszę wam metodę wyrabiania uszczelek która jest bardzo precyzyjna i można ją wykonać bez użycia nożyczek :) Metoda polega na wybijaniu uszczelki która znajduje się w miejscu przeznaczenia np. cylinder, głowica, kartery.

Potrzebne będą :
Klucz 17 lub inny przedmiot do wybijania
Klucz 10 lub 8
Materiał na uszczelki
I miejsce przeznaczenia uszczelki
Obrazek

Pierwszą fazą naszej pracy będzie przyłożenie materiału i zobaczenie czy starczy na dokładnie wykonanie uszczelki


Następnie bierzemy siedemnastkę albo inny przedmiot i zaczynamy udeżać w krawędzie miejsca przeznaczenia :) Nie mogą to być silne udeżenia bo aluminium łatwo się odkształci i może być problem :!:

Obrazek

Widzimy, że wychodzi nam zarys uszczelki- teraz udeżamy bardziej precyzyjnie aby krawędź przedmiotu wycieła uszczelkę bardzo dokładnie

Obrazek
Obrazek

Teraz wystarczy zrobić to samo tylko ze na około miejsca przeznaczenia

Obrazek

Obrazek

Teraz pozostaje nam zrobić otwory, bierzemy klucz 10 lub odpowiednio dużą kulke z łożyska i przykładamy w miejsce gdzie palec wyczówa luz-dziurę.Ja nie miałem tak dużej kulki więc posłużyłem się kluczem 10

Obrazek

Obrazek

Robimy tak ze wszystkimi otworami

Obrazek

Po zabiegu wybicia uszczelki ściągamy ją i sprawdzamy czy czegoś nie przeoczyliśmy

Obrazek

Następnie zakładamy ją na miejsce przeznaczenia i dokonujemy korekt metodą wyżej wymienioną

Obrazek

Cały myk w tej metodzie polega na udeżaniu w krawędzie tak aby wycinały one nam uszczelkę, jest to najbardziej prosta i najprecyzyjniejsza metoda robienia uszczelek domowym sposobem :) Mam nadzieję że jesno to opisałem

Tekst powstał dla użytkowników strony motomaniacy.com rozpowszechnianie i kopiowanie bez zgody autora zabronione :!:
Ostatnio edytowano 8 mar 2008, o 16:49 przez Konrad, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Konrad
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
 
Posty: 7324
Dołączył(a): 8 cze 2007, o 14:42
Lokalizacja: Lędziny
Pochwały: 3

Robienie uszczelek - wybijanie

Postprzez Pani Kontekstowa » 7 mar 2008, o 19:24

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Mariusz » 7 mar 2008, o 19:31

a jakiego m,ateriału użyłeś? bo z kartoniiem chyba się tak nie uda :P
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez parcelak » 7 mar 2008, o 19:35

Fajny tutek :) Muszę wypróbować ten sposób :)
Avatar użytkownika
parcelak
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2696
Dołączył(a): 2 sty 2008, o 17:58
Lokalizacja: Górzno kol.

Postprzez Konrad » 7 mar 2008, o 20:09

Z kartonem się da :) Bez problemu, największy materiał jakim udało mi się wykonać usczelkę tym sposobem był klinkieryt 2mm.Ale większej już nie da rady :)
Avatar użytkownika
Konrad
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
 
Posty: 7324
Dołączył(a): 8 cze 2007, o 14:42
Lokalizacja: Lędziny
Pochwały: 3


Powrót do Tutoriale

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 289 gości

cron