125p nie lubi swojego oleju :)

Jeśli masz problem z samochodem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

125p nie lubi swojego oleju :)

Postprzez Komarcio » 24 sie 2009, o 21:02

Wszystko na to wskazuje, że niedługo w moim garażu zagości kolejny 125p :D
Jest tylko jeden problem: przy próbie uruchomienia silnik (po dłuuugim postoju) radośnie wyrzygał olej przez odmę, skutecznie brudząc całą maszynownię, szybę i maskę. :shock: Dlaczego tak się dzieje?

Jeszcze jeden :) Właścicielem była moja ciocia, ale zmarła kilka lat temu. Od tamtego czasu autko stało bez opłacanego OC. Co teraz musi zrobić wujek (mąż zmarłej właścicielki), żeby przerejestrować go na siebie? Będzie musiał opłacić zaległe składki + odsetki? Wujek nie był wpisany w dowodzie jako współwłaściciel.
30KM wydaje się w zupełności wystarczające. Ale 60KM pozostawia już pewien niedosyt ;)
Avatar użytkownika
Komarcio
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1672
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 21:03
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

125p nie lubi swojego oleju :)

Postprzez Pani Kontekstowa » 24 sie 2009, o 21:02

Pani Kontekstowa
 

Postprzez endek » 24 sie 2009, o 21:06

Komarcio napisał(a): przy próbie uruchomienia silnik (po dłuuugim postoju) radośnie wyrzygał olej przez odmę, skutecznie brudząc całą maszynownię, szybę i maskę. Dlaczego tak się dzieje

a skad go masz ,bo nie dziwie sie ze go z łatwoscia dostaniesz w posiadanie :mrgreen:

z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
Avatar użytkownika
endek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8963
Dołączył(a): 4 kwi 2007, o 12:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pochwały: 1

Re: 125p nie lubi swojego oleju :)

Postprzez Arczi » 24 sie 2009, o 21:10

Komarcio napisał(a):Wszystko na to wskazuje, że niedługo w moim garażu zagości kolejny 125p :D
Jest tylko jeden problem: przy próbie uruchomienia silnik (po dłuuugim postoju) radośnie wyrzygał olej przez odmę, skutecznie brudząc całą maszynownię, szybę i maskę. :shock: Dlaczego tak się dzieje?

Jeszcze jeden :) Właścicielem była moja ciocia, ale zmarła kilka lat temu. Od tamtego czasu autko stało bez opłacanego OC. Co teraz musi zrobić wujek (mąż zmarłej właścicielki), żeby przerejestrować go na siebie? Będzie musiał opłacić zaległe składki + odsetki? Wujek nie był wpisany w dowodzie jako współwłaściciel.


więc będzie sprawa spadkowa,nie ma innej możliwości,no chyba że podrobicie podpis ś.p. Ciotki i wpiszecie date na umowie kilka dni przed śmiercią.
Avatar użytkownika
Arczi
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 1368
Dołączył(a): 29 sty 2008, o 22:14
Lokalizacja: WL

Postprzez endek » 24 sie 2009, o 21:12

sorki nie doczytałem 2 czesci posta :]

z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
Avatar użytkownika
endek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8963
Dołączył(a): 4 kwi 2007, o 12:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pochwały: 1

Postprzez Komarcio » 24 sie 2009, o 21:12

Wujek miał go od nowości, po śmierci żony odstawił go na ileś lat i ja teraz mam okazję za grosze przejąć go jako magazyn części do mojego muscle cara :P Po prostu ma kilka pierdół w idealnym stanie, a które w moim się sypią (chromy, felgi, podsufitka). Ale buda zdrowa, jak z fabryki i nie wykluczam, że jeszcze wróci na drogi. Jeśli uda się go zarejestrować, to go odpalam (może jakieś 2.0 DOHC :mrgreen: ), jeśli nie, to mam duuuuuużo części.
30KM wydaje się w zupełności wystarczające. Ale 60KM pozostawia już pewien niedosyt ;)
Avatar użytkownika
Komarcio
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1672
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 21:03
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: 125p nie lubi swojego oleju :)

Postprzez Komarcio » 24 sie 2009, o 21:15

Arczi napisał(a):
Komarcio napisał(a):Wszystko na to wskazuje, że niedługo w moim garażu zagości kolejny 125p :D
Jest tylko jeden problem: przy próbie uruchomienia silnik (po dłuuugim postoju) radośnie wyrzygał olej przez odmę, skutecznie brudząc całą maszynownię, szybę i maskę. :shock: Dlaczego tak się dzieje?

Jeszcze jeden :) Właścicielem była moja ciocia, ale zmarła kilka lat temu. Od tamtego czasu autko stało bez opłacanego OC. Co teraz musi zrobić wujek (mąż zmarłej właścicielki), żeby przerejestrować go na siebie? Będzie musiał opłacić zaległe składki + odsetki? Wujek nie był wpisany w dowodzie jako współwłaściciel.


więc będzie sprawa spadkowa,nie ma innej możliwości,no chyba że podrobicie podpis ś.p. Ciotki i wpiszecie date na umowie kilka dni przed śmiercią.


No to dupa, sprawy robił nie będę. Zostaje jeszcze rejestracja na zabytek, bo papiery do niego są, a skończył już 25 lat. Ale do tego musi zapalić i jakoś wyglądać, a do tego musiałbym strzelić kilka zaprawek i wypolerować całość...
30KM wydaje się w zupełności wystarczające. Ale 60KM pozostawia już pewien niedosyt ;)
Avatar użytkownika
Komarcio
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1672
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 21:03
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez endek » 24 sie 2009, o 21:29

nie lepiej kupic gdzies papiery

z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
Avatar użytkownika
endek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8963
Dołączył(a): 4 kwi 2007, o 12:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pochwały: 1

Postprzez Komarcio » 25 sie 2009, o 10:48

Nie chcę się bawić w przebijanie numerów. Wszystko ma być legalnie.

A teraz tak mi przyszło do głowy: gdybym przebudował nieco karoserię (np. 2 drzwi), wstawił inny silnik i zmienił jeszcze parę pierdół, to mógłbym zarejestrować go na SAM-a?
30KM wydaje się w zupełności wystarczające. Ale 60KM pozostawia już pewien niedosyt ;)
Avatar użytkownika
Komarcio
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1672
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 21:03
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez Marek » 25 sie 2009, o 11:06

Komarcio napisał(a):(po dłuuugim postoju) radośnie wyrzygał olej przez odmę,


Też taki miałem jak miałem poprzedni silnik (ze złomu) i były przytkane kanaliki i do tego zgęstniały, zastygły olej ;)pomógł jakiś preparat do czyszczenia silnika od środka
Zdravim =MRS=
Pro-Mastah Weteran
Elektronika, elektryka, mechanika pojazdowa i użytkowa.
Obrazek
Avatar użytkownika
Marek
*supporting
*supporting
 
Posty: 2179
Dołączył(a): 5 paź 2007, o 00:32
Lokalizacja: Oberschlesien - Ratibor
Pojazdy: In Comming >> MT SM XX

Postprzez Marcek » 25 sie 2009, o 12:55

Komarcio napisał(a):Dlaczego tak się dzieje?

Masz megawydajną pompę :P A na poważnie - kup jakąś dobrą płukankę do wnętrza silnika. Dodaj to do oleju, niech chwilę pochodzi, spuść i zalej nowym (jakiś dobry mineralny). Jak nie pomoże, to ponowna płukanka.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez Komarcio » 25 sie 2009, o 14:13

Ok, zrobi się ;) Uffff, a już myślałem, że z podzespołów zrobił się kotlet mielony :F
30KM wydaje się w zupełności wystarczające. Ale 60KM pozostawia już pewien niedosyt ;)
Avatar użytkownika
Komarcio
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1672
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 21:03
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez Sekutor » 25 sie 2009, o 16:25

Przyczyną są zapieczone lub popękane pierścienie tłokowe,powstaje duże ciśnienie w skrzyni korbowej i wyrzuca olej.W tych silnikach wystarczyło,że pęknięty był pierścień uszczelniający na jednym cylindrze i już puszka filtra powietrza,która jest połączona z odmą była mokra od oleju.
Sekutor
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 234
Dołączył(a): 8 wrz 2008, o 21:10
Lokalizacja: Łańcut

Postprzez Komarcio » 25 sie 2009, o 17:33

Hmmmm, to może być to, bo nie sądzę, żeby pompa oleju mogła wytworzyć taką fontannę... Kupię płukankę i zobaczymy.

Ale co z tą rejestracją i OC? Trzeba opłacić zaległe składki + odsetki? Da się zarejestrować na SAM-a? Policja może podczas kontroli zakwestionować ,,SAMowatość SAM-a" ?
30KM wydaje się w zupełności wystarczające. Ale 60KM pozostawia już pewien niedosyt ;)
Avatar użytkownika
Komarcio
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1672
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 21:03
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza


Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 214 gości

cron