Fiat Panda 1.1 03' nie pali w zimie - pomocy!!!

Jeśli masz problem z samochodem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

Postprzez Artur » 20 gru 2009, o 01:16

Taki dobry samochód i nie zapalił, mój cinkuś to gorsze auto a pali bez problemu w każdych warunkach, ale ja mam gaźnik. :)
Jutro na pewno ci zapali, może aku jest wyładowane i słabo kręci.
choć jutro też sprawdzę swojgo czy zapali normalnie, ale nigdy nie było w zimie problemu a mam go już 5 lat. :)
Moje maszyny:
viewtopic.php?t=5665&start=0
viewtopic.php?t=6897&start=0

NAM MOTOMANIAKOM PŁYNIE W ŻYŁACH BENZYNA.
Avatar użytkownika
Artur
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4110
Dołączył(a): 25 gru 2007, o 14:33
Lokalizacja: Lubin

Postprzez Pani Kontekstowa » 20 gru 2009, o 01:16

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Karol. » 20 gru 2009, o 02:12

No dobre i bezawaryjne, ale kapryśne tylko tej zimy :| No sami widzicie: cienkusy palą, maluchy (moje przynajmniej) palą, motorowery (moje) palą, tylko Pandzia nie czai, że trzeba odpalać :cry:
Avatar użytkownika
Karol.
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1384
Dołączył(a): 30 sie 2009, o 14:21

Postprzez Artur » 20 gru 2009, o 02:14

Nawet malutki przebieg masz 60k, dla tego silnika to pikuś, 150-200k powinien mykać. :)
Moje maszyny:
viewtopic.php?t=5665&start=0
viewtopic.php?t=6897&start=0

NAM MOTOMANIAKOM PŁYNIE W ŻYŁACH BENZYNA.
Avatar użytkownika
Artur
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4110
Dołączył(a): 25 gru 2007, o 14:33
Lokalizacja: Lubin

Postprzez Marcek » 20 gru 2009, o 10:09

Na początek - wlej trochę denaturatu do baku, zwiąże on wodę. Może zwyczajnie w układzie paliwowym tworzą się lodowe korki?
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez Mr.Rezystor » 20 gru 2009, o 12:28

Marcek napisał(a):Może zwyczajnie w układzie paliwowym tworzą się lodowe korki?

To chyba najbardziej prawdopodobna przyczyna awarii samochodu.

Odłącz wąż zasilania paliwem przy wtrysku, albo listwie wtryskowej (zależy czy monowtrysk czy wielowtrysk) wprowadź wąż do zbiorniczka np. do przezroczystego baniaka i przekręć stacyjkę w pozycję włączonego zapłonu.
Oceń wzrokowo wydajność pompy paliwowej (Jeśli naczynie nie napełnia się wcale lub bardzo powoli, to znaczy, że w przewodach paliwowych, filtrze występują jakieś blokady dla paliwa. Jeśli paliwo wypełni naczynie szybko, to znaczy że usterki trzeba szukać dalej we wtrysku/ wtryskach, bądź w urządzeniu sterującym.) Oczywiście napisany powyżej tekst tyczy się poprawnego działania pompy paliwa. Jeśli po przekręceniu kluczyka w pozycję włączonego zapłonu nie słychać charakterystycznego dźwięku buczenia (pompy paliwowej) i włączenia się przekaźnika (dźwięk podobny do dźwięku wydawanego przez przerywacz kierunków), to znaczy że musisz sprawdzić pompę paliwa jak i całe zasilanie pompy. Sprawdź na początku bezpieczniki.
Jeśli faktycznie okaże się że układ zasilana uległ uszkodzeniu (spalona pompa, uszkodzona instalacja pompy, uszkodzone wtryski/ wtrysk lub urządzenie sterujące,to można też przyjąć, że jest to całkowicie przypadkowa usterka i nie jest wywołana mrozem.
http://motoalbum.pl/uzytkownik/4057/pojazdy

Kategoria A,B zdana za pierwszym strzałem :D
Avatar użytkownika
Mr.Rezystor
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 28 kwi 2007, o 07:32
Lokalizacja: Witkowice 20km od Częstochowy.
Pojazdy: Audi 100 2.8

Postprzez Konrad » 20 gru 2009, o 12:32

Mogło też zapieprzyć wtrysk. Wykręć wtryski podłóż białą kartkę i przekręć stacyjkę na rozruch. Druga osoba niech obserwuje pracę.
Avatar użytkownika
Konrad
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
 
Posty: 7324
Dołączył(a): 8 cze 2007, o 14:42
Lokalizacja: Lędziny
Pochwały: 3

Postprzez Karol. » 20 gru 2009, o 13:22

No i doszedłem. Wina była po stronie jak i akumulatora jak i instalacji elektrycznej. Akumulator jest zwalony (moim zdaniem), bo ładuje się od zera do ile się da, a nigdy na full, bo się nie da, w... 0,5 godz, w nawet ciepłym pomieszczeniu nie trzyma prądu, i jest zawsze na 3 (amperomierz na prostowniku) - do wymiany. A instalację myszy pogryzły i masa na jednym włosku miedzianym z kabla była. Jedno mnie zastanawia, jak jadę to z silnika zimnego dziwne odgłosy się wydobywają (takie trzeszczenia, jak gazu dodam to to znika) - Co to może być?
Avatar użytkownika
Karol.
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1384
Dołączył(a): 30 sie 2009, o 14:21

Postprzez endek » 20 gru 2009, o 15:22

Karol! napisał(a):A instalację myszy pogryzły i masa na jednym włosku miedzianym z kabla była. Jedno mnie zastanawia, jak jadę to z silnika zimnego dziwne odgłosy się wydobywają (takie trzeszczenia, jak gazu dodam to to znika) - Co to może być?

to gdzie ty go trzymasz ze robi za przystawke dla myszów :F
na zimnym silniku to moze nie równo pracowac ,zreszta po uruchomineniu silnika dobrze aby troche pochodził na biegu jałowy ,przed jazda

z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
Avatar użytkownika
endek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8963
Dołączył(a): 4 kwi 2007, o 12:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pochwały: 1

Postprzez Marek.K. » 20 gru 2009, o 15:47

u mnie w garażu i też myszy pogryzły, nawet raz się zajęły w filtrze powietrza :F chodzi o matiza
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Postprzez Karol. » 20 gru 2009, o 17:07

enduras napisał(a):to gdzie ty go trzymasz ze robi za przystawke dla myszów :F

Stoi sobie w garażu bez drzwi frontowych, obok malucha, który stoi obok niej, jest taka murowana przybudówka, a w niej wspomniane myszy - maluch im nie smakuje :F
Avatar użytkownika
Karol.
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1384
Dołączył(a): 30 sie 2009, o 14:21

Poprzednia strona

Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 365 gości