Ministranci

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Postprzez Marcek » 15 lut 2008, o 16:05

Skoro dyskusja przebiega dalej w kulturalny sposób (a z uwagi na temat, to rzadkie zjawisko - jeszcze jeden dowód na wyjątkowość Forum), postanowiłem jeszcze coś wtrącić.

southryan napisał(a):Tak ale jeżeli słuchasz ich po raz setny to nie masz dość?

Skoro byłeś ministrantem, to z pewnością wiesz, że lata kościelne podzielone są na 3 "rodzaje": rok A, B i C. Na każdy rok jest osobny lekcjonarz, oprócz tego jest jeszcze jeden na "specjalne okazje". Nigdy tego nie analizowałem, ale chyba nie ma w ciągu roku liturgicznego sytuacji w której cała Liturgia Słowa byłaby taka sama.
Oczywiście wszystkie teksty sprowadzają się do jednego, ale dobry kapłan potrafi to samo powiedzieć inaczej, tak, żeby co tydzień zaciekawić słuchaczy.

southryan napisał(a):Wy naprawdę w to wierzycie?

To jest istotą wiary i głównem punktem Mszy Św. Więc może warto się zastanowić, czy jeśli w to nie wierzysz, warto zajmować miejsce w kościele, albo przynajmniej odpowiedzieć sobie na pytanie - po co idę na Mszę?

I jeszcze jedno - skoro jest tyle różnych nauk, przypowieści i słów, które w rzeczywistości potwierdzają jedną rzecz, czyli najważniejsze przykazanie, może jednak jest ono prawdziwe? Bo na fałszywe hipotezy raczej nie znajdziesz zbyt wielu argumentów ;)
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez Pani Kontekstowa » 15 lut 2008, o 16:05

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Rafał » 15 lut 2008, o 18:24

nie wiem dlaczego tak bardzo sie o to kłócicie, jeden wierzy bardziej i dla niego Masza to bardzo ważna rzecz a dla drugiego jest to tylko obowiązek i kłótnia nic nie zmieni. Ja byłem ministrantem przez 2 lata i to było bardzo ciekawe przeżycie. miła atmosfera wszyscy moi kumple byli ministrantami, graliśmy na turniejach jeździliśmy na wycieczki lecz ksiądz odszedł(zostało oskarżony o pedofilstwo :D było o tym w wydarzeniach w polsacie) a potem był taki ksiądz że odeszła połowa ministrantów
Avatar użytkownika
Rafał
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 575
Dołączył(a): 14 sty 2008, o 20:17
Lokalizacja: Trawniki

Postprzez ABRUZZI » 15 lut 2008, o 19:23

jeśli już mowa o cudach to podam jeszcze jeden przykład ta krew co się przemieniła podczas Mszy Św. co roku na jakieś święto ze skrzepu zamienia się w płyn i nikt nie potrafi tego wytłumaczyć jak to się dzieje może to ci udowodni że to nie pic na wodę
Avatar użytkownika
ABRUZZI
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1011
Dołączył(a): 19 lip 2007, o 09:32
Lokalizacja: Rogowo

Postprzez kajtkozo » 15 lut 2008, o 19:25

ABRUZZI co do dzisiejszych cudów to nie miej takiej pewności. Dawno temu było o płaczącej figurce Matki Boskiej. A to po prostu była ściema. Ta figurka była oświetlana za mocnym światłem i taki to cud. ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
kajtkozo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2051
Dołączył(a): 22 wrz 2007, o 20:51
Lokalizacja: Łowicz

Postprzez pawel15 » 15 lut 2008, o 19:58

ABRUZZI napisał(a):zaszczytną funkcję prezesa ministrantów i lektorów i za razem jestem skarbnikiem

A na co tacy ministranci zbierają kasę? Tak szczerze mówiąc ciekawi mnie to :).
**Wiele serc, jedno bicie ::: WSK ::: ponad życie**
Prawko B zdane :)!!!
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
pawel15
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1790
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 10:20
Lokalizacja: Dąbie

Postprzez Marcek » 15 lut 2008, o 20:29

Rafał napisał(a):nie wiem dlaczego tak bardzo sie o to kłócicie

Ja tutaj żadnej kłótni nie widzę, po prostu rzeczowa dyskusja na wysokim poziomie.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez Ghost rider » 15 lut 2008, o 20:32

Ja się w sprawie ministrantów nie wypowiadam mam paru kolegów co służą:D
ale nie staram sie jakoś nie wbijac tam do nich
KTM - Komar też motor :):) :D:D

Zapraszamy do zaprezentowania pojazdu w forumowym serwisie - www.MotoAlbum.pl  /Romet/Ogar,205/25243">  Zapraszamy do zaprezentowania pojazdu w forumowym serwisie - www.MotoAlbum.pl  /Rom ... ,205/25243

Zapraszam do skomentowania mojego mopliku
Avatar użytkownika
Ghost rider
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 44
Dołączył(a): 13 lut 2008, o 15:55
Lokalizacja: Grojec

Postprzez patryxV17 » 15 lut 2008, o 20:41

Dobra jakie mieliście ważne funkcje. Ja mam na uroczystych mszach łódke z kadzidłem i prowadze servis ministrancki
patryxV17
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 338
Dołączył(a): 22 sty 2008, o 21:38
Lokalizacja: Wołomin

Postprzez rolnik1234 » 15 lut 2008, o 20:42

Tak ale jeżeli słuchasz ich po raz setny to nie masz dość?

No wiesz powiedz mi jakie znasz na pamięć fragmenty pisma świętego oprócz przypowieści o miłosiernym samarytaninie Bożym narodzeniu i Śmierci i Zmartwychwstaniu zapewne nie wiele a po to jest to powtarzane aby to zrozumieć i zapamiętać oraz mówić o tym dla tego przed ewnagelią są kreślone trzy krzyże na czole aby myśleć o tym na ustach aby mówić o tym i na sercu aby to zapamiętać. Zresztą tak jak mówi Marcek jest rok A B i C więc czytania się powtarzają te same w sumie raz na 3 lata więc nie wiem czego tu mieć dość przez 3 lata to już zapomnisz o tym czytaniu to możesz sobie przypomnieć
rolnik1234
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2234
Dołączył(a): 12 kwi 2007, o 16:37

Postprzez southryan » 15 lut 2008, o 20:49

i prowadze servis ministrancki

Prowadzisz na nim jakiś stat? Jestem ciekawy jaką masz oglądalność ...
Avatar użytkownika
southryan
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 211
Dołączył(a): 29 gru 2007, o 16:33
Lokalizacja: Balamb Garden

Postprzez patryxV17 » 15 lut 2008, o 21:11

Niema stat . A co ty sie tak mnie uczepiłes :twisted:
patryxV17
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 338
Dołączył(a): 22 sty 2008, o 21:38
Lokalizacja: Wołomin

Postprzez southryan » 15 lut 2008, o 21:26

nie uczepiłem się ...
Avatar użytkownika
southryan
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 211
Dołączył(a): 29 gru 2007, o 16:33
Lokalizacja: Balamb Garden

Postprzez Komarcio » 15 lut 2008, o 22:17

Jeśli chodzi o funkcje, to jestem lektorem.
Co do cudu z przemienieniem hostii i wina w ciało i krew to w to nie wierze. Sorry, ale jeśli upieczone ciasto z mąki wody oraz sfermentowane winogrona (z naukowego punktu widzenia oczywiście; nie obrazac sie ze to hostia itp.) nagle zmieniają się w mięso i krew, to dla mnie nie jest cud, tylko zwyczajna prowokacja, mająca zapewne na celu przyciągnięcie wiernych (bo np. na tacce za malo kasy jest). Wierze ze to bylo mieso i krew ludzka, ale uważam że to tam ksiadz zrecznie podłożył.
30KM wydaje się w zupełności wystarczające. Ale 60KM pozostawia już pewien niedosyt ;)
Avatar użytkownika
Komarcio
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1672
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 21:03
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez Łukasz K. » 15 lut 2008, o 22:20

Ja byłem przez 3 lata ministrantem, ale moi koledzy byli zaczepni, bo jesteśmy z wiosek, które się nienawidzą, a że byłem sam musiałem zrezygnować, chętnie bym został, ale inne czynniki, a w Boga wierzę całkowicie.
Obrazek
...TS350 638.1 - Marzenie czekające na spełnienie... <3
Avatar użytkownika
Łukasz K.
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1625
Dołączył(a): 3 lis 2007, o 12:57
Lokalizacja: CGD
Pojazdy: Romet Router WS50 '12, Volvo S60 2.4i '02

Postprzez pavaczek » 15 lut 2008, o 22:44

u nas jest tak: każdy robi co chce :) znaczy ze nie robi co chce, tylko np mysli sobie "a przeczytam sobie dzisiaj czytanie na mszy" no i czyta... Jeszcze jak ja byłem ministrantem, to ksiadz przydzielał co kto ma robić... teraz dużo osób zrezygnowało ze względu na księdza własnie, zrobił się taki chamski wobec wszystkiego że szok. Zostało mu kilku ministrantów (same młodziki) i kościelny... :roll:
Avatar użytkownika
pavaczek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 22 mar 2007, o 17:00
Lokalizacja: Wójcin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 265 gości