Prawko

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Postprzez Komarcio » 14 mar 2008, o 23:02

Nie zapominajcie, że ministerstwo chce przesunąć ograniczenie wiekowe ;).
30KM wydaje się w zupełności wystarczające. Ale 60KM pozostawia już pewien niedosyt ;)
Avatar użytkownika
Komarcio
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1672
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 21:03
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez Pani Kontekstowa » 14 mar 2008, o 23:02

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Octopus » 14 mar 2008, o 23:03

Zamiast szukać po goglach zapytaj w ośrodku. 8)
Ja pytalem, co sie dowiedziałem, tu wam napisałem.
Avatar użytkownika
Octopus
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 189
Dołączył(a): 17 sty 2008, o 18:18
Lokalizacja: Brzeg

Postprzez Alonzo » 14 mar 2008, o 23:33

a slyszeliscie ze prawko na motocykl czyli A chca zrobic zeby bylo od 24lat :P na szczescie od nastepnego roku wiec sie jeszcze zalapie chyba ze wczesniej wydane prawka skasuja choc nie sadze :P
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez kleszczyk » 15 mar 2008, o 00:36

Nie mogą ich skasować bo PRAWO NIE DZIAŁA WSTECZ. I dobrze. Ja też bym chciał zrobić A+B. Wyjdzie mi wtedy około 17 stówek.
Avatar użytkownika
kleszczyk
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 717
Dołączył(a): 23 lis 2007, o 22:14
Lokalizacja: Chorzenice / Częstochowa

Postprzez bi-jay » 15 mar 2008, o 17:05

ja dopiero w grudniu idena a1 mam nadzieje że a1 nie przesuną do 20 lat :shock:
Avatar użytkownika
bi-jay
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:37
Lokalizacja: Strzepcz

Postprzez Alonzo » 15 mar 2008, o 17:51

no tak zapomnialem ze prawo nie dziala wstecz, eeee to zrobie w wakacje i bede mial spokoj :D
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez kleszczyk » 15 mar 2008, o 23:31

Ja też mam taką nadzieję, że je zrobię, ale pomyśl, że inni młodsi od nas będą mieli problem. Ktoś napisał kiedyś o rządzie, że nie mają co robić to się zajmują takimi sprawami. Było o tym dosyć głośno na forum, tylko nie chce mi się teraz szukać.
Avatar użytkownika
kleszczyk
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 717
Dołączył(a): 23 lis 2007, o 22:14
Lokalizacja: Chorzenice / Częstochowa

Postprzez Alonzo » 15 mar 2008, o 23:35

to nie rzad sie tym zajmuje tylko minister transportu a sejm poporstu zatwierdza ustawe taka ich rola ze kazda *** ustawe musza przeglosowac, a ze do kompetencji ministra transportu naleza rowniez takie sprawy, po czesci maja racje ci na sciagaczach przesadzaja wheele przez miasto ale z drugiej strony..... :P:P:P:P
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez Mr.Rezystor » 15 mar 2008, o 23:46

No teraz to nasz pseudo rząd przegiął sprawę z jednośladami. Normalnie chce się płakać. Według nich każdy motocykl powyżej 125ccm zaliczany jest do grona "ścigaczy" ??. Ktoś powinien zaskarżyć ten pomysł do trybunału. Niestety nie mówili o tym, że większość wypadków motocyklowych powodują wymuszenia pierwszeństwa przez kierowców samochodów. Jeszcze z tą nieszczęsną kartą motorowerową :( . Od dawien dawna karta motorowerowa jest dostępna dla młodzieży poniżej 16 roku życia. I tak większość wypadków motorowerowych jest dziełem posiadaczy skuterów, które przez ostatnie 4 lata zalały nasz kiepski rynek. Miejmy nadzieję, że ta kolejna pomyłka nie trafi do kodeksu ruchu drogowego.
http://motoalbum.pl/uzytkownik/4057/pojazdy

Kategoria A,B zdana za pierwszym strzałem :D
Avatar użytkownika
Mr.Rezystor
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 28 kwi 2007, o 07:32
Lokalizacja: Witkowice 20km od Częstochowy.
Pojazdy: Audi 100 2.8

Postprzez Alonzo » 15 mar 2008, o 23:53

że większość wypadków motocyklowych powodują wymuszenia pierwszeństwa przez kierowców samochodów


ta ?? ja bym powiedzial ze glupki na scigaczach pruja tyle ze stwarazaje niebezpieczenstwo,

I tak większość wypadków motorowerowych jest dziełem posiadaczy skuterów


no wlasnie a skutery sa na karte motorowerowa czyli podniesienia wieku jest calkiem dobra propozycja
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez Mariusz » 16 mar 2008, o 00:08

ja bym jednak wolał aby skuterom przyjżeli się bardziej co do jakości i ograniczeń prędkości a nei podnosili granicę wielu, ale przecież łatwiej jest zrobić przepis a potem sprawdzać wiek niż zrobić przepis i sprawdzać speed :]
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez rolnik1234 » 16 mar 2008, o 00:24

Puścili by tym wariatom na ścigaczach film taki jak się ogląda na szkoleniu po przekroczeniu punktów karnych gdzie odcięte głowy w wypadku mrugają oczkami a pourywane ręce ruszają palcami i może by się odechciało im wariować. Na ścigacze powinna być osobna katygoria prawa jazdy gdzie by takie coś im serwowano ciekaw jestem kto by się odważył jeszcze wariować :(
rolnik1234
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2234
Dołączył(a): 12 kwi 2007, o 16:37

Postprzez Alonzo » 16 mar 2008, o 00:30

zeby sprawdzac speed trzeba miec kase :P bo to dodatkowa robota dla jakis urzednikow, wiesz nie odrazu rzym zbudowano najpierw zaczynaja od tanich rozwiazan :P zreszta zaraz sie moga podac do dymisji przez traktat :P wiec cala ta ustawa moze nie wejsc w zycie :P
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez Barthezz » 16 mar 2008, o 00:43

A da sie ich zaksarzyć do trybunału? :mrgreen:
Wykonuje naprawy/remonty silników Romet, Komar, Simson, WSK. Info na GG lub PW. Dojazd do klienta.
Avatar użytkownika
Barthezz
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2202
Dołączył(a): 14 sie 2007, o 20:57
Lokalizacja: Polska->Lublin-> Świdnik->TRAWNIKI
Pojazdy: Vw Lupo 1.0 Cagiva W8 Simson S51 i jakieś tam graty...

Postprzez Mariusz » 16 mar 2008, o 00:45

no i mam nadzieję że nie wiejdzie, poza tym zanim przepchną to może zdążę zrobić prawko :] a to nie zlikwiduje problemów ścigaczy, bo poprostu normalni nastolatkowie znikną z dróg, a ci piraci będą jeździć z podwiniętymi tablicai jak teraz i przed fotoradarem na wheelie faka pokazywać tyle że bez prawka :] więc totalny bezsens, poza tym zobaczcie komenty na komenty na scigacz.pl :] to jest dowód... powinni zrobić poprostu ograniczenia pojemności czy mocy, jak jest w anglii, że kat.B od 16 lat, ale auta powyżej 2,5 litra dopiero od 26ego roku życia :] coś podobnego powinni z motocyklami zrobić, czyli do tych 24 lat ograniczyć np. pojemność do 500ccm, bo ścigacze zazwyczej są 600, 3/4 i litr :] a te 500ki mają juz zazwyczaj spokojniejszą geometrię ramy i rozwiązania silnika... pare pseudoturystyków i pseudochopperów by sie zmieściło w tym, więc spokojniejszych motorów, a ci na ścigaczach pow. 500ccm by czekali na te 24 lata, i to by miało swój sens :] a myślę że co do motorowerów to powinno być tak: 50ccm od 12 lat w szkole i max 50km/h, potem powinni zrobić dodatkową kategorię 80ccm od 14 lat i dajmy na to 70km/h, i 125 od 16 lat i te 90km/h jak jest teraz. tylko powinni się wziąć do roboty ze sprawdzaniem faktycznych osiągów, i żeby mając karte moto można było bez większych problemów kolejne kategorie robić... przecież doświadczenia nie nabiera się z wiekiem w dowodzie tylko nawiniętymi km... więc totalnie nie rozumiem ich pomysłu. do tego powinno się wykorzystać tory kartingowe do wyścigów w tych mniejszych kategoriach, i urządzić odpowiednie ligi, niskobudżetowe aby bylo się gdzie wyszaleć. co do kat. B myślę ze sensownie było by zrobić od 16 roku życia, ale do 1,1 pojemności, wraz z 18 zwiększyć do 2.0, a po 24 roku życia czy którymśtam bez ograniczeń :] ale przecież nie zrobią tego bo "za duży nakład pracy z kontrolą pojemności i prędkości" :]
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 354 gości