Bezdomni ludzie.

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Bezdomni ludzie.

Postprzez Tomciosz » 27 kwi 2008, o 13:58

Dziwny temat ale prawdziwy.

Jak ktoś mieszka w mieście to zapewne nieraz przyszedł ktoś do was po jedzenie. Żal mi sie robi takich ludzi. Ale i tak zawsze wyjdą z połową reklamówki z jednego bloku. Dziwi mnie tylko to, że nie chodzą po jakiś ośrodkach pomocy tylko po obcych ludziach. Kiedyś do babci chodził taki jeden po pieniądze na chleb. Babcia dawała mu 5zł, ale pewnego dnia ja byłem to dałem mu chleb i jak wychodziłem z klatki to stał tam wózek dziecięcy a w nim ten chleb . To zapewne pieniądze wykorzystał inaczej niż na chleb. Kiedyś taki jeden u nas w bloku chodził regularnie po jedzenie, to pewnego dnia w weekend wyszedł bez niczego i od tamtej pory nie przychodzi już do naszego bloku. Tylko dlaczego tacy ludzie nie chodzą po jakiś ośrodkach pomocy, tylko po obcych ludziach. :hmm: Może mieliście jakieś sytuacje w których ich sposób postępowania zniechęcił do udzielania im pomocy? Bo mi taka sytuacja opisana wyżej wystarczyła. Chociaż wiadomo, że jeden źle wykorzysta, a drugi wykorzysta w dobrych celach.
Jeżeli pomogłem, kliknij POMÓGŁ.

Romet Ogar 200 '89
ZZR Komar 2350-2351 ok 1974-75 [*]
"Ogary poszły w las..." S.Żeromski
"Gites było to słowo magiczne, słowo oznaczające
robotę tak dokładną i precyzyjną, że żadna maszyna ani przyrząd nie były w
stanie wykazać stopnia jej doskonałości." Baza sokołowska. Marek Hłasko

Każdy komar ma coś z kawasaki ZZR :P
Avatar użytkownika
Tomciosz
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 4996
Dołączył(a): 20 kwi 2007, o 13:14
Lokalizacja: Biała Wielka i Sosnowiec
Pochwały: 88
Pojazdy: Ogar 200 Hyundai i30

Bezdomni ludzie.

Postprzez Pani Kontekstowa » 27 kwi 2008, o 13:58

Pani Kontekstowa
 

Postprzez sutek » 27 kwi 2008, o 14:01

U mnie są dość często. Ale jak chcą kasę to mama nie daje bo nie wiadomo czy kupią chleb czy jabola. Ale jak proszą o coś do jedzenia szynke chleb czy coś to dajemy :P
Avatar użytkownika
sutek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2412
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:05
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez Beton » 27 kwi 2008, o 14:01

Tomciosz większość wykorzystuje w gorszym celu :( Moja mama dała kiedyś chleb i szynke, wieczorem byłem z psem an dworze to w smietniku pod klatką leżało to samo. Ciągle pieniądze, dasz jedzenie to wyrzuca. A po osrodkach nie chodza bo po co skoro im nie dadza wina ?
Avatar użytkownika
Beton
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2321
Dołączył(a): 2 lis 2007, o 13:33
Lokalizacja: Oława
Pojazdy: BMW E60 525d

Postprzez parcelak » 27 kwi 2008, o 14:02

Oni wolą pieniądze i przeznaczają je na alkohol :|
Avatar użytkownika
parcelak
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2696
Dołączył(a): 2 sty 2008, o 17:58
Lokalizacja: Górzno kol.

Postprzez kajtkozo » 27 kwi 2008, o 14:03

Ten co chce dobrze wykorzystać pójdzie do ośrodka pomocy lub do kościoła, ten co chce na wino lub coś, chodzi po ludziach. Ja z reguły takim nie otwieram ...
Obrazek
Avatar użytkownika
kajtkozo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2051
Dołączył(a): 22 wrz 2007, o 20:51
Lokalizacja: Łowicz

Postprzez Black Rider » 27 kwi 2008, o 14:06

matko ale dziwni są ci ludzie u mnie po łąsku chodzi cały zarosnięty brudny ale on przynajmniej nie pije widze go jak chodzi i szuka puszek na jedzenie takiemu mozna cos dac
Obrazek
Naprawiam sprzęty RTV itp
Avatar użytkownika
Black Rider
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2728
Dołączył(a): 16 sie 2007, o 13:14
Lokalizacja: łask

Postprzez Conqeror » 27 kwi 2008, o 14:17

u mnie jest taka cyganka z dzieckiem co żębrze . Nie miałem kasy to nie dałem. Akurat były wtedy takei czasy. Szedłem jakiś miesiąc pózniej a patrze a ona se normalnie idze zadowolona . Jeszcze Motorolke V3 miała . Dlatego nie daje bo to jest taka obłuda
Avatar użytkownika
Conqeror
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3547
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:42
Lokalizacja: Ozorków

Postprzez southryan » 27 kwi 2008, o 16:10

No niestety. Tacy bezdmoni to najczęściej zdesperowani alkoholicy. Nie mieszkają w ośrodkach pomocy bo ich z tamtąd wyrzucają bo co noc są pijani, i już 2 raz tam nie wracają. Ale żal mi tych ludzi ... Chociaż właściwie sami sobie szkodzą. Jakby nie pili to by dostali miejsce w ośrodku pomocy, ukończyli by jakiś kurs albo szkołę na jakąś pierdołę (spawanie, elektryk, wózki widłowe) i już by mieli te 1500 zł na miesiąc a za taka kwotę na 1 os już mozna normalnie żyć - co prawda bez luksusów ale przynajmniej dach nad głową, ogrzewanie - czyli swoje małe, skromne M A oni jednak chyba bardziej wolą bród, smród, tanie wino i pozycję "Zaawansowanego Zbieracza Złomu"
Avatar użytkownika
southryan
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 211
Dołączył(a): 29 gru 2007, o 16:33
Lokalizacja: Balamb Garden

Postprzez Mariusz » 27 kwi 2008, o 16:30

mnie najbardziej martwią żebrzące rumuńskie dzieci, bo z nimi to nie wiadomo co zrobić. z jednej strony pewnie są głodne itp., ale z drugiej strony to same tu nei przybyły, tylko do żebrania przyjechały, a raczej je przywieźli. nie wiadomo czy z rodziną przyjechały, czy też jest to jakaś szajka, więc nie wiadomo czy dać kase-niech sobie poje, czy nie dać-bo przyjedzie ich wiecej... :roll:
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Koner » 27 kwi 2008, o 17:22

Ostatnio jak wracałem z kolegą ze szkoły to zaczepił nas jeden facet który chciał kasę na coś do jedzenia,a więc zaproponowaliśmy że pójdziemy do spożywczego i coś mu kupimy to facet nie chciał,twierdził że on sam woli iść,a więc już wiedzieliśmy czego chciał.
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez Tomciosz » 27 kwi 2008, o 17:34

A nas taki jeden zaczepił i pyta sie ile w Bałtyku jest atomów soli. A się jeszcze nie uczyliśmy się wtedy tego. To mówimy, że nie wiemy, a ten gada 1 łyżeczka.
Jeżeli pomogłem, kliknij POMÓGŁ.

Romet Ogar 200 '89
ZZR Komar 2350-2351 ok 1974-75 [*]
"Ogary poszły w las..." S.Żeromski
"Gites było to słowo magiczne, słowo oznaczające
robotę tak dokładną i precyzyjną, że żadna maszyna ani przyrząd nie były w
stanie wykazać stopnia jej doskonałości." Baza sokołowska. Marek Hłasko

Każdy komar ma coś z kawasaki ZZR :P
Avatar użytkownika
Tomciosz
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 4996
Dołączył(a): 20 kwi 2007, o 13:14
Lokalizacja: Biała Wielka i Sosnowiec
Pochwały: 88
Pojazdy: Ogar 200 Hyundai i30

Postprzez Beton » 27 kwi 2008, o 17:35

Koner wina chciał. Najgorzej to jest z tzw. cyganami. Bo jak odmówisz to ci wezma nóż wyciągną i musisz dać. Ostatnio wracałem z kumplami ze szkoły to pod Kauflandem z każdej strony stała grupka po 3 cyganów. I tak idziemy i nagle sie nas pytaja czy mamy jakas zlotowke. To my grzecznie mowimy ze nie to nagle jeden wyciagnal noz i co mielismy zrobic. :(
Avatar użytkownika
Beton
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2321
Dołączył(a): 2 lis 2007, o 13:33
Lokalizacja: Oława
Pojazdy: BMW E60 525d

Postprzez ronio » 27 kwi 2008, o 17:40

jak by tak u mnie bylo to ja za 5 minut bym przyszedł z grupą kumpli, biedni by byli ;]
KOMAR'74
Suzuki GSXR 1000 K5
BMW E32 735i
ronio
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 1941
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 21:59
Lokalizacja: Szczytno

Postprzez Beton » 27 kwi 2008, o 17:44

Dobra tyle że tych cyganow było łącznie 3 busy :(
Avatar użytkownika
Beton
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2321
Dołączył(a): 2 lis 2007, o 13:33
Lokalizacja: Oława
Pojazdy: BMW E60 525d

Postprzez Marcek » 27 kwi 2008, o 19:10

Często jest tak, że żebracy są przywożeni przez jakichś typów i zostawiani np. pod sklepem czy kościołem na kilka godzin, potem koleś wraca, zabiera żebraka oraz oczywiście "utarg".
Nie oznacza to oczywiście, że nie trzeba pomagać - ale nie dawać pieniędzy, tylko zaprosić do sklepu i kupić bułkę, masło, czy jakiś sok. Na pewno od tego nikt nie zbiednieje, a jak się komuś pomoże, to potem człowiek się po prostu lepiej czuje :)
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Następna strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Wintes i 379 gości

cron