Tacy to my już jesteśmy.

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Tacy to my już jesteśmy.

Postprzez adik2109 » 7 maja 2008, o 09:21

Witam! Nie wiem czy zauważyliście ale jak większość tych ludzi którzy zaczynali swoją przygodę z jazdą na motorowerach, bo większość tak myślę zaczynała swoją przygodę, to te osoby które dojeżdżały motorowery polskiej lub sąsiedzkiej produkcji takiej jak Komarek czy Ogarek itp. manuale. To są bardzo związani z pojazdami, nie nowymi lecz tymi sprzed lat,. Mówiąc o sobie to ja zaczynałem od ogara 200 później Mzetka, ale moim marzeniem (Które się już spełniło) był już prawie unikatowy motor Shl, więc jest taka więź ze starym sprzętem, i to samo się powiązało za samochodami w moim przypadku, ja bym chciał jeździć Fiatem 125p z lat 1968-1972(były to pierwsze fiaty z włoskiej licencji bez przeróbek jeszcze, poszukajcie i popatrzcie jak te fiaty wyglądały), tak samo bym chciał mieć syrenkę czy warszawę. Mam taki sentyment do tych dawniejszych pojazdów. Nie miał bym tego sentymentu jak bym np. nie miał Ogarka, a moim 1 motorkiem by był jakiś skuter. :) Co wy myślicie na ten temat ? :D
Avatar użytkownika
adik2109
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 167
Dołączył(a): 22 lut 2008, o 21:55
Lokalizacja: Tarnow opolski

Tacy to my już jesteśmy.

Postprzez Pani Kontekstowa » 7 maja 2008, o 09:21

Pani Kontekstowa
 

Postprzez purchaw090293 » 7 maja 2008, o 13:21

Czuję się jakbym widział siebie w lustrze.
XioR
http://www.piotrskarga.pl
WFM nie ma już.
anty\m/=n||n/
Avatar użytkownika
purchaw090293
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 3 lip 2007, o 21:46
Lokalizacja: z Radomia
Pochwały: 2
Pojazdy: Octavia Kombi 2.0

Postprzez bi-jay » 7 maja 2008, o 14:13

ja powiem tak bardzo irytuj mnie jedna rzecz jadąc ogarkiem którego kiedyś miałem i z naprzeciwka jadący motocykl zawsze mi pokazywał rękę ja oczywiście też teraz gdy mam skutera tak nie jest wszyscy sądzą że skuter to jest padło ktyóre nie powinno jeździć po drogach a ja go kupiłem z racji że nie miałem już sił się bawić z ogarami ogulnie rometami chciał bym aby polacy nie postrzegali skóterów jako zakup dla ludzi nie mających zielonego pojecia na czym jeżdżą oczywiście po wakacjach kupuje nowy sprzęcik zapewne chiński ale z biegami a do tej pory chce czymś jeździć w czym nie będę musiał grzebać mam sentymęt do rometow i zamierzam kupić w przyszłości komara obojętnie jakiego który odnowie i postawie sobie go w pokoju
Avatar użytkownika
bi-jay
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:37
Lokalizacja: Strzepcz

Postprzez Koner » 7 maja 2008, o 14:21

bi-jay dzieje się tak dlatego że większość motocyklistów zaczynała właśnie od ogarków i ogólnie nasze sprzęty są dużo lepiej postrzegane na drogach i nie kojarzą się z jakimś szpanerstwem.Z resztą adik2109 bardzo dobrze też to opisał :wink:
A co do szacunku motocyklistów do motorowerzystów miałem okazję się przekonać jak jechałem komarkiem do Pułtuska i jak przez chwilę razem ze mną jechało kilku gości na chopperach,dołączyli się do mnie przed stacją i jechali za mną z zawrotną szybkością 50km/h :D
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez ronio » 7 maja 2008, o 14:47

Dokladnie ja jak jade nawet komarem to zawsze na jakims scigaczu czy choperku gosc da znac swiatlami czy cos mile to jest :P
KOMAR'74
Suzuki GSXR 1000 K5
BMW E32 735i
ronio
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 1941
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 21:59
Lokalizacja: Szczytno

Postprzez adik2109 » 7 maja 2008, o 14:56

U mnie tak rzadko się zdarza, że przejeżdżający motocykliści pokazują rękę(cześć)( to zależy chyba od regionu, województwa), za to ja, jak jedzie jakiś sentyment to pokazuje cześć, ostatnio jadąc na mojej Elce mijałem jawkę (tą z osłonami) to pokazałem kciuka, i widziałem banana na twarzy kolesia co przemieszczał się właśnie tą maszyną. I według mnie ten koleś po tym zdarzeniu nabierze większy szacunek do swojego pojazdu i być może będzie o nią lepiej dbał. Tak samo kolegaKoner z jego przygodą, ale mam nadzieje,że kolega już ma taki duży szacunek że nic więcej nie potrzeba.
Avatar użytkownika
adik2109
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 167
Dołączył(a): 22 lut 2008, o 21:55
Lokalizacja: Tarnow opolski

Postprzez Komarcio » 7 maja 2008, o 18:58

No z tymi sentymentami nie zawsze tak jest. Mój tata zaczynał od Komarka i Dużego Fiata. Nie nawidzi tych maszyn. Jak widzi zabytki, to nawet mu się podobają, ale polskie to zło największe. Ale i tak mam 2 Komarki, Rometa i Dużego Fiata :D .
30KM wydaje się w zupełności wystarczające. Ale 60KM pozostawia już pewien niedosyt ;)
Avatar użytkownika
Komarcio
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1672
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 21:03
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez bi-jay » 7 maja 2008, o 19:47

ja też zaczynałem od starszego sprzęta ale wkurza mnie to iż każdy motocyklista sądzi że to gówno i lepiej pokazać fakera niż łape heh ale spoko nie będę się tym przejmował nie wiedzą w czym rzecz a pozatym jestem jednym z nielicznych który zamienił ogara na skuta i ma duże pojęcie o naprawie i tuningu 2t
Avatar użytkownika
bi-jay
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:37
Lokalizacja: Strzepcz

Postprzez Łukasz » 7 maja 2008, o 20:26

u mnie wszuscy twierdzą ze najlepszy to jest skuter za 3000 i tata nawet mi takiego wciskał na siłę ale ja następnego dnia kupiłem komara, itata twierdzi ze to złom i kazdy tak twierdzi
Avatar użytkownika
Łukasz
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 260
Dołączył(a): 18 kwi 2008, o 07:45
Lokalizacja: Lubelskie
Pochwały: 1

Postprzez Tomciosz » 7 maja 2008, o 20:37

U mnie tata miał komara 232 bodajże, ja mam komara 2350 :P A ja na babcie się troszkę denerwuję bo oddała go na złom :( tak miałbym 232 a po nim pozostało mi tylko: gaźnik, 3 nakrętki mocowania osłon gaźnika...:(
Jeżeli pomogłem, kliknij POMÓGŁ.

Romet Ogar 200 '89
ZZR Komar 2350-2351 ok 1974-75 [*]
"Ogary poszły w las..." S.Żeromski
"Gites było to słowo magiczne, słowo oznaczające
robotę tak dokładną i precyzyjną, że żadna maszyna ani przyrząd nie były w
stanie wykazać stopnia jej doskonałości." Baza sokołowska. Marek Hłasko

Każdy komar ma coś z kawasaki ZZR :P
Avatar użytkownika
Tomciosz
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 4996
Dołączył(a): 20 kwi 2007, o 13:14
Lokalizacja: Biała Wielka i Sosnowiec
Pochwały: 88
Pojazdy: Ogar 200 Hyundai i30

Postprzez Aleksander » 7 maja 2008, o 21:00

ja zaczynałem od komara i dalej na nim jeżdże
kiedyś jechałem drogą szybkiego ruchu i tuż obok na stacji benzynowej stalo pare motocykli --- nie spodziewałem się tego pomachali mi nawet
P.S
trzeba mieć troche szacunku zwłaszcza do tego pierwszego pojazdu-- bo to od niego się to wszystko zaczeło :)
Żyj i pozwól żyć komarom

PANIE JA JESTEM FACHURKA , OD BIDETA DO BIZETA
Avatar użytkownika
Aleksander
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2127
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 14:33
Lokalizacja: zaściankowo
Pojazdy: komar2352 ogar205 komar 232 syrena 105L

Postprzez Phantom » 7 maja 2008, o 21:40

Mnie ostatnio też pozdrowił gostek jadący na jakimś wielkim motorze.Aż byłem zdziwiony,bo obecnie to nie takie częste... :D
Jestem patriotą! Łapy precz od mojej Ojczyzny!!!

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Phantom
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2431
Dołączył(a): 13 lip 2007, o 10:31
Lokalizacja: Gałąźnia
Pochwały: 19

Postprzez Marek » 7 maja 2008, o 23:04

Jak bylem na otwarciu sezonu to musze przyznac iz moj Romet byl najbardziej obskurna machineria lecz mimo to nie zaznalem uczucia wysmiania lecz przeciwnie uslyszalem pochlebne opinie na jego temat i to od 4-ro krotnie starszych ode mnie. Po tym jak pojechalismy do domow stanelismy na chwile prz drodze glownej i co chwile jakis motocyklista albo mrugnol swiatlami albo kiwnol reka lub tez wykonal gest w stylu salutowania... Oczywiscie odpowiedzielismy tym samym. Teraz tez jak smigam do pracy a jedzie ktos na motorze lub innym wechikule to kiwne reka a co mi tam uschnac od tego nie uschnie a zawsze dla kogos moze byc to powodem do podwyzzenia wlasnej i motoru wartosci.
Zdravim =MRS=
Pro-Mastah Weteran
Elektronika, elektryka, mechanika pojazdowa i użytkowa.
Obrazek
Avatar użytkownika
Marek
*supporting
*supporting
 
Posty: 2179
Dołączył(a): 5 paź 2007, o 00:32
Lokalizacja: Oberschlesien - Ratibor
Pojazdy: In Comming >> MT SM XX

Postprzez pawel15 » 8 maja 2008, o 08:18

Ja też lubię zabytki szczególnie WSKi i im podobne mimo, że muszę walczyć z kiblem brata to i tak zwykłej WSKi nie zamienił bym na żaden nawet markowy skuter :).
**Wiele serc, jedno bicie ::: WSK ::: ponad życie**
Prawko B zdane :)!!!
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
pawel15
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1790
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 10:20
Lokalizacja: Dąbie

Postprzez Mr.Rezystor » 8 maja 2008, o 08:57

Tak samo u mnie jest. Znajomy jechał jawą 350TS i mijał gości na chopperach, wszyscy mu łapą kiwnęli :D . bi-jay Dziwisz się czemu większość motocyklistów nie lubi skuterów. Skuter kojarzy się ze szpanem, a właściciel takiego skutera szydzi ze sprzętów takich jak komar, jawka, simson. Oczywiście nie tyczy się to wszystkich.

Ja też mam sentyment do moich sprzętów. Kadet pierwszy motor, później ogar i teraz komar. A co do samochodów to bardzo chciałbym mieć PF 125p.
http://motoalbum.pl/uzytkownik/4057/pojazdy

Kategoria A,B zdana za pierwszym strzałem :D
Avatar użytkownika
Mr.Rezystor
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 28 kwi 2007, o 07:32
Lokalizacja: Witkowice 20km od Częstochowy.
Pojazdy: Audi 100 2.8

Następna strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 352 gości

cron