Kontrowersyjne osiągi.

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

Kontrowersyjne osiągi.

Postprzez Phantom » 14 lip 2007, o 20:56

Przeglądając Forum rzuca sie w oczy mnóstwo wątków traktujących o zwiekszeniu mocy,predkosci,odkopie,wygarze itp.Sa i takie kuriozalne pomysly,jak silnik 150ccm w ramie motorynki.Uwazam ze taniej,lepiej i skuteczniej byloby zakupic mocny sznurek,bo efekt bedzie taki sam-samobojstwo.
Oczywiscie,jest na Forum bardzo wiele pomyslow,ktore w rozsadny sposob pozwalaja poprawic osiagi naszych pojazdow.Wlasnie po to tu trafilem,zeby moj Komarek sprawowal sie lepiej i byl bezpieczniejszy.
Chcialbym zwrocic uwage na to,ze Komar,Jawka czy Simek-to motorowery!Uwazam,ze jesli taki pojazd jedzie z predkoscia 40-50 km/godz,to spelnia postawione przed nim zadania.Jezeli ktos pragnie jezdzic szybciej,to powinien sobie kupic cos wiekszego i ciezszego.A jezeli jeszcze nie ma wymaganych do tego lat-trzeba troche poczekac.I dobrze byloby dotrwac do tego czasu w zdrowiu,a nie polamac sie na jakims watpliwej jakosci "wynalazku".Mnie osobiscie przeraza autentycznie,kiedy widze jakiegos 13-latka,ktory wyprzedza mnie Chinszczyzną,mimo ze u mnie na "budziku" jest kolo 50-tki.Taki mlody czlowiek wtedy nie prowadzi "motóra".To "motór" prowadzi jego,a gostek podróżuje na los szczęścia.
Ten watek zapewne nie przysporzy mi popularnosci u niektórych.Moze juz po prostu starym pierdzielem jestem,który tu smęci.Ale po "komsomolsku" apeluje do Was wszystkich o rozwage i rozsadek w Waszych tuningach i podrozach,zebysmy kiedys sie spotkali na zlocie duzych,ciezkich motorow.No i zebysmy cali i zdrowi byli!
Pozdro!
Rafał.
Avatar użytkownika
Phantom
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2431
Dołączył(a): 13 lip 2007, o 10:31
Lokalizacja: Gałąźnia
Pochwały: 19

Kontrowersyjne osiągi.

Postprzez Pani Kontekstowa » 14 lip 2007, o 20:56

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Adi.G. » 14 lip 2007, o 21:04

Ja mam simka sr 50 i jeżdze nim około 50~45 na spokojnie, osobiście nie lubię przyciskać ale jak jakiś gnój na kiblu robi szpan to przyciskam i lece około 70 i potwierdzam gówniarzom że moroty są jak wino im starsze tym lepsze... a plastik niech sie schowa bo ten szajs nie utworzy ponownej historii jak romet simson czy jawka...
Avatar użytkownika
Adi.G.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5172
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 15:22
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Pochwały: 1
Pojazdy: GSF650N TS150 MR232 50M2

Postprzez Phantom » 14 lip 2007, o 21:09

Slusznie Adi prawisz!Nasze pojazdy beda jezdzily jeszcze wtedy,kiedy wszyscy juz zapomna,ze chinskie kible wogle istnialy! :D He he he...
Jestem patriotą! Łapy precz od mojej Ojczyzny!!!

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Phantom
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2431
Dołączył(a): 13 lip 2007, o 10:31
Lokalizacja: Gałąźnia
Pochwały: 19

Postprzez Mateusz » 14 lip 2007, o 21:21

Dobry temat na słuszny temat (masło maślane) :wink:
Masz rację, że czasem pomysły typu silnik MZ 150 w ramie motorynki to czyste....samobójstwo :roll:
Wiadomo że pojazd typu motorynka nie jest przystosowany do prędkości które oferuje silnik.. Rama była skonstruowana z myślą o prędkościach 45-50 na godzine :?

Ale jeżeli ktoś robi "swap" silnika np. 019 w ramie Komara to nie mam nic przeciwko.

Pewnie większość z Was wie, że w mojej wierchowinie jest silnik od Rometa 100 :yes: :oops: Ale jest to moim zdaniem rozsądna modyfikacja, ponieważ oryginalny silnik też mial 50 cm3 pojemności...
Mateusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 3683
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 19:46
Lokalizacja: WM 6668A

Postprzez Phantom » 14 lip 2007, o 21:56

Mateusz,ja sie nie czepiam rozsadnych modyfikacji.Chodzi mi o zylowanie konstrukcji ponad miare.Ktos chcial cylka od Wieski mocowac w Komarowskim silniku i takie tam rozne...Jak ktos chce stówa jezdzic,to powinien konkretny "motór" qpic,a nie idiotyzmy samobojcze wyczyniac.
Bo popatrz-jedziesz sobie spokojnie jakas boczna droga,a tu wyskakuje z pola wariat na czyms z silnikiem 175,co sie rozlatuje prawie.Robisz mu miejsce na drodze,zderzasz sie czolowo z ciezarowka=nie zyjesz.Waryjot ucieka i jeszcze pewnie sie cieszy przy piwie,jaki to numer wycial.A gdyby moplika mial standart,to pewnie zdarzenia nie potoczylyby sie tak nagle.
Mi chodzi o to zeby nie zwiekszac osiagow bezmyslnie i za wszelka cene,bo motorower to nie zaden "wyczynowiec".To pojazd do wzglednie(!)spokojnej jazdy.
Jestem patriotą! Łapy precz od mojej Ojczyzny!!!

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Phantom
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2431
Dołączył(a): 13 lip 2007, o 10:31
Lokalizacja: Gałąźnia
Pochwały: 19

Postprzez Hinol » 14 lip 2007, o 22:05

Także popieram, a szczególnie fragment o 13-latku 8) . Prędkość max dla motoroweru powinna być moim zdaniem ustalona na 50km/h, czyli tak jak w mieście i bez możliwości przeróbek/zdejmowania blokad. Ludzie w tym wieku mają różne pomysły i zazwyczaj nie wahają się wprowadzić je w życie. Po to jest karta motorowerowa i MOTOROWERY, żeby także młodzi ludzie mogli zaspokoić chęć poruszania się na czymś z silnikiem, ale powinny być też one na tyle słabe, że raczej się nie zabiją jak ich poniesie ułańska fantazja, oraz aby zdobyli doświadczenie "w siodle" i dopiero jak się przeszkoli na czymś słabszym jeżdżąc kilka lat, zdobywając doświadczenie i umiejętności, oraz przejdzie się już przez "wiek buntu", zrozumie się , że życie to nie zabawa, mogli się przesiąść na coś mocniejszego. Jazda na motorowerze/motorze wymaga dużo rozsądku.
Avatar użytkownika
Hinol
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 572
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 14:09
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny

Postprzez Hiheek » 14 lip 2007, o 23:59

W sumie to musze się zgodzić z autorem tematu. Jak kupiłem mojego sima to już był troche wytłuczony (głownie luzy na wale) i jechał coś około 60km/h i sporą górek pokonał na 4 i wtedy byłem bardzo zadowolny z osiągów i w sumie teraz po remoncie leci równe 70km/h co mi w zupełności wystarcza ale strach przed widokiem wyprzedzającej mnie kosiary jest główną motywacja do różnorakich modyfikacji i wiem że to jest sposób myślenia 6-latka który musi być szybszy od swojego kolegi i nic na to nie poradze bo taki mam charakter. Chociaż ostatnio sobie dałem spokój bo za rok bedę robił prawko na 4 kółka a na moto będe jeździł tylko dla przyjemności czyli 40-55km/h. No chociarz może kiedyś zrobie prawko na motorki to wtedy będzie można coś poszaleć :lol:
Simeq is the best of the best of the best.
Avatar użytkownika
Hiheek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 187
Dołączył(a): 9 kwi 2007, o 18:37
Lokalizacja: Poręba Dz.

Postprzez Phantom » 15 lip 2007, o 00:08

E,tam.I tak Cie poniesie Hiheek.Akurat wytrzymasz 55km/godz.Ten watek to taki moj glos rozsadku,ale tez ciagle mi malo.Zwlaszcza jak mnie wyprzedza jakis kibel,to:"Kurrr...!Gdybym mial Junkra albo CZ,to bym ci gnoju pokazal!!!" :D
Ale rozsadni starajmy sie byc.Nie warto sie zabic z byle powodu.Przed nami jeszcze mnostwo motorów i pięknych dziewczyn! :lol:
Jestem patriotą! Łapy precz od mojej Ojczyzny!!!

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Phantom
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2431
Dołączył(a): 13 lip 2007, o 10:31
Lokalizacja: Gałąźnia
Pochwały: 19

Postprzez Evil » 15 lip 2007, o 01:08

Także popieram, a szczególnie fragment o 13-latku Cool . Prędkość max dla motoroweru powinna być moim zdaniem ustalona na 50km/h, czyli tak jak w mieście i bez możliwości przeróbek/zdejmowania blokad. Ludzie w tym wieku mają różne pomysły i zazwyczaj nie wahają się wprowadzić je w życie. Po to jest karta motorowerowa i MOTOROWERY, żeby także młodzi ludzie mogli zaspokoić chęć poruszania się na czymś z silnikiem, ale powinny być też one na tyle słabe, że raczej się nie zabiją jak ich poniesie ułańska fantazja, oraz aby zdobyli doświadczenie "w siodle" i dopiero jak się przeszkoli na czymś słabszym jeżdżąc kilka lat, zdobywając doświadczenie i umiejętności, oraz przejdzie się już przez "wiek buntu", zrozumie się , że życie to nie zabawa, mogli się przesiąść na coś mocniejszego. Jazda na motorowerze/motorze wymaga dużo rozsądku.


zgadzam sie, nie umie sie wyobrazi ze jakis głupi młodzik 13 lat który ma miesiąc karte zapieprza po wsi albo po mieście 70-80 :roll: Sam w tym wieku to na komarku jeździłem po 30-35 i nie przejmowałem sie ze mnie ktoś wyprzedza. Teraz mam simsona jedzie 70 a normalnie to sobie jade 55-60 w miescie koło 50 i to jest jazda. Dzisiaj nawet z tatą sobei o tym rozmawialiśmy. Że przyjemność z jazdy na moto to sobie pykać powolii na motorowerze a nia zapieprzac na motorach.
Evil
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 326
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:24
Lokalizacja: Kalety
Pojazdy: Mercedes 500 SEC

Postprzez Phantom » 15 lip 2007, o 08:18

Zwrociles uwage na fajna rzecz.Ja tez lubie sobie tak powoli pyrkac gdzies wsrod lasow i ogladac swiat.Inna rzecz,ze coraz mniej jest takich drog,gdzie mozna spokojnie jechac i co chwile ktos Cie nie wyprzedza z predkoscia 120/godz.
Jestem patriotą! Łapy precz od mojej Ojczyzny!!!

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Phantom
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2431
Dołączył(a): 13 lip 2007, o 10:31
Lokalizacja: Gałąźnia
Pochwały: 19

Postprzez Alonzo » 15 lip 2007, o 08:28

ja swoja jawka normalnie jezdze 50-55km/h, wczesniej na starym cylindrze to vmax wykorzystywalem czasami jak mnie kibel bral i do wychodzenia z trudnych sytuacji (nie bede wymienial ale przydalo sie czesto przygazowac jak auta pedzily) takze wiesz moze apeluj raczej o rozsadne wykorzystywanie tej mocy bo np ja swoja jawke tuningowalem z dwoch powodw zeby lepiej sie nia jezdzilo chodzilo mi glownie o elstycznosc a po drugie bo to przyjemnosc, tuning maszyny niech sobie maja simsony ktore jezdza po 90km/h bo tego nie powstrzymasz ale niech z glowa wykorzystuja ta moc :)
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez Conqeror » 15 lip 2007, o 08:41

Ja też lubie wolno jechać bo wtedy sinlik mniej pali. Ale 55 bym nei jechał non stop bo bym miał pust ow baku. Wole 40 - 45 gorana 3
Avatar użytkownika
Conqeror
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3547
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:42
Lokalizacja: Ozorków

Postprzez Phantom » 15 lip 2007, o 09:07

Wiecie co ja niedawno zrobilem?Wyslalem do centrum transplantologii formularz sciagniety z netu,ze NIE wyrazam zgody na pobranie ode mnie narzadow w razie jakiegos wypadku.Wyobrazcie sobie,ze po jakims wypadku(tfu!)lezycie nieprzytomni,a tu wycinaja Wam np.watrobe,zeby ja komus przeszczepic.Makabryczna perspektywa,nie? :/
Jestem patriotą! Łapy precz od mojej Ojczyzny!!!

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Phantom
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2431
Dołączył(a): 13 lip 2007, o 10:31
Lokalizacja: Gałąźnia
Pochwały: 19

Postprzez michall » 15 lip 2007, o 09:46

jak ja bym sie zabił (odpukać) to by mi było wszystko jedno co ze mną robią może przynajmiej uratował bym komuś zycie tą wątrobą
Pojazdy: YAMAHA YZ 125 2002r.
sprzęt do przedłużania rąk ^^^ 45KM
||||
Avatar użytkownika
michall
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 676
Dołączył(a): 6 kwi 2007, o 19:38
Lokalizacja: Raków ( teren scyzoryków) :D

Postprzez Marcek » 15 lip 2007, o 10:01

Phantom napisał(a):Ale po "komsomolsku" apeluje do Was wszystkich o rozwage i rozsadek w Waszych tuningach i podrozach,zebysmy kiedys sie spotkali na zlocie duzych,ciezkich motorow.No i zebysmy cali i zdrowi byli!

Całkowiecie popieram! Jadąc gdzieś dalej utrzymuję ok. 35 km/h. V-max sprawdziłem raz na pustej drodze. Co prawda też lekko stuningowałem swojego 2350, ale głównie po to, żeby móc w miarę sprawnie przyspieszać np. spod świateł, czy szybko włączyć się do ruchu.
Teraz będę składał (po raz 3-ci :P) silnik, który ma mieć niby 4KM, chcę kupić ramę i poskładać kolejnego Komara. Jednak nawet jeśli to wypali, to nie mam zamiaru gnać z gazem otwartym do końca.
Robię to tylko po to, żeby mieć zajęcie w wolnym czasie oraz żeby się sprawdzić.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Następna strona

Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 232 gości

cron