Sakwy/Torby

Jeśli masz problem z motocyklem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

Postprzez Marcek » 20 kwi 2007, o 22:22

Koner napisał(a):A pozatym jeśli w komarze był by potrzebny akumulator to konstruktorzy by pomyśleli i gdzieś go umieścili


Wtedy nie było to potrzebne - kierunki ani stop nie były wymagane, zrobili prosty zapłon iskrownikowy, do przodu wrzucili "świeczkę" (bo trudno to nazwać żarówką) - po co było zwiększać koszty akumulatorem?
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez Pani Kontekstowa » 20 kwi 2007, o 22:22

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Alonzo » 20 kwi 2007, o 22:24

dokladnie to mialbyc tani motorower zastepujacy rower, wiec musialbyc jak najtanszy :P ja bym powiedzial ze z tylu jest swieczka a z przodu komar przeciez ma jedne z mocniejszych swiatel wsrod motorowerow :P
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez Koner » 20 kwi 2007, o 22:24

Jeśli ktoś chce to oczywiście można załozyć ten akumulator i kierunkowskazy ale znam kilka osób które w jeździe po mieście sobie bez tego radzą.I mi rónież to nie przeszkadza. :)
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez KLINAR » 20 kwi 2007, o 22:25

ehhh ciezko wam rece w bok wyciagac :/ wolicie sie poruszac po miescie choinkami i roboc posmiewisko niz jechac zwyklym klasycznym komarem i budzic podziw 8) to jest cos :lol: nie bierzcie tego do siebie z reszta kazdy ma inne zdanie i inne podejscie :] A pozatym zeby nie bylo to duzo jezdze po miescie komarem wiec wiem co to znaczy wyciagac rece na boki
22.07.1973r. Uruchomienie taśmy produkcyjnej w Bielsku-Białej. W tym roku FSM wykonuje 1500 sztuk Fiatów 126 p, w 1974 r. - 10 tysięcy aut.
KLINAR
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2027
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 21:48
Lokalizacja: Starogard Gdański

Postprzez Koner » 20 kwi 2007, o 22:28

Jak najbardziej cię KLINAR popieram też wolę jeździć takim jak jest i od czasu do czasu pomachać rękami :D
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez Alonzo » 20 kwi 2007, o 22:33

tak tylko jesli sie wjezdza do duzego miasta i sie jezdzi codzienie, to chciazby dla bezpieczenstwa, bez stop auto z tylu nie wie ze hamujesz po chwili zauwazy, w nocy twojej reki moze nie zauwazyc albo pod slonce, takze kierunki to nie jest glupi pomysl , oczywiscie komar fajny jest bez, bo z kierunkami gubi sie juz ten klimat :P
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez Mariusz » 20 kwi 2007, o 22:35

A odpowiedz mi: według przepisów wymagane jest sygnalizowanie zamiaru skrętu wyciągnięciem ręki jeśli nie ma migaczy. więc chcąc skręcić w lewo (na światłach np.) muszę mieć cały czas wyciągniętą w lewo rękę, szczególnie podczas dojeżdżania do skrzyżowania i odjeżdżania. skoro mam ją wyciągniętą, więc z niej w inny sposób raczej nie korzystam (no ostatecznie można nią wtedy jeszcze pomachać fajnym laseczkom :P ) i jak wtedy zredukować, wrzucić luz, wrzucić bieg, i delikatnie ruszyć? przecież przy wszystkich tych operacjach wymagane jest użycie sprzęgła (czyt. lewej ręki) nie mówiąc już o genialnej zmianie biegów rączką z wiecznie wyskakującą jedynką...
gdybym miał kasę też bym sobie kierunki zamontował.
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez KLINAR » 20 kwi 2007, o 22:37

miastow ktorym mieszkam jest dosc duze sa krzyzowki swiatla itp ;] wiec wiem co to znaczy ale mi tam nie przeszkadza wyciaganie reki a komar z kierunkami to jest juz choinka a nie komar
22.07.1973r. Uruchomienie taśmy produkcyjnej w Bielsku-Białej. W tym roku FSM wykonuje 1500 sztuk Fiatów 126 p, w 1974 r. - 10 tysięcy aut.
KLINAR
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2027
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 21:48
Lokalizacja: Starogard Gdański

Postprzez Koner » 20 kwi 2007, o 22:38

Jeśli się dojeżdża do skrzyżowania to ustawia się przy krawędzi jezdni i prze chwilę sygnalizuje się zamiar skrętu,a logiczne jest że jak ruszasz to nie można poprostu tzrymać kierownicy jedną ręką.
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez Mariusz » 20 kwi 2007, o 22:40

nie przeszkadza? to powiedz mi: jak ty to robisz?! naucz mnie :D:D:D bo ja mieszkam w małej wsi, ale jak wracam z kościoła komarem po sumie to ZAWSZE mam problem, poprostu jak by na to nie patrzeć rąk mi brakuje żeby na raz obsługiwać biegi i sprzęgło i sygnalizować...
a może poprostu nie sygnalizujesz zamiaru skrętu :>?
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Mariusz » 20 kwi 2007, o 22:44

a logiczne jest że jak ruszasz to nie można poprostu tzrymać kierownicy jedną ręką.
z tego co pamiętam to sygnalizacja skrętu odbywa się poprzez wyciągnięcie ręki a nie trzymanie jej na kierownicy :P oczywiste że policjant nic ci nie zrobi, bo to niedorzeczne, ale dla innych kierowców właśnie podczas ruszania i zatrzymywania się najbardziej potrzebna jest informacja co chcesz zrobić. i właśnie dla nich (czyli dla własnego bezpieczeństwa, bo im w tych katamaranach nic nie grozi :P ) zamontował bym kierunki. element wygody czy szpanu jest mniej ważny
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Koner » 20 kwi 2007, o 22:45

Jak stoisz i zamierzasz skręcić przez chwilę to sygnalizujesz a następnie wrzucasz bieg i ruszasz.Proponuje już zakończyć dyskusję na temat kto woli kierunkowskazy a kto woli sygnalizowac ręką.Kilka osób już sie na ten temat wypowiedziało i już wiemy jak kto woli.A pozatym o gustach sie nie dyskutuje :D
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez Pawlus » 20 kwi 2007, o 23:00

ja zawsze chwile przed dojechaniem do osi wyciagam reke
Avatar użytkownika
Pawlus
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 738
Dołączył(a): 17 kwi 2007, o 17:32
Lokalizacja: DOA

Postprzez Lizard » 21 kwi 2007, o 01:09

KLINAR napisał(a):ehhh ciezko wam rece w bok wyciagac :/


Czasami nawet bardzo ciężko.


wolicie sie poruszac po miescie choinkami i roboc posmiewisko


Taak... pośmiewisko z powodu zamontowania kierunkowskazów i światła stopu. W takim razie wyjaśnijcie mi co nie jest "pośmiewiskiem/WT/ druciarstwem itd." bo odnoszę wrażenie, że niedługo ktoś napisze, że wymienił oryginalną świecę która tkwiła w cylindrze od 20 lat na nową kupioną w sklepie i zostanie nazwany wiejskim tunerem. Ludzie na litość boską- tu chodzi o bezpieczeństwo i poprawę jakości jazdy. Jak ktoś chce mieć cudownego moplika na którym mucha nie siada to najlepiej niech go odda do gabloty muzealnej i będzie najlepiej. Natomiast są jeszcze ludzie którym motorower służy do jazdy, przyjemności, zabawy a nie do podziwiania jak pięknie stoi w gablocie. A takich którzy sobie zrobili w Komarze czy innym mopedzie kierunki podziwiam, bo osobiście z elektroniki jestem cienki jak gałązka brzozowa. A jak się całe życie tylko podziwia jednoślad to potem są sytuacje, że ktoś ma przejechać 30 km i zakłada na forum temat "czy dojadę".
Lizard
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1015
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 15:43
Lokalizacja: Łódź

Postprzez KLINAR » 21 kwi 2007, o 08:46

widzisz ja dosc mocno eksploatuje moje motory procz komara 2351 gdyz dostalem go od taty na pierwsza komunie, jest po remoncie na orginalnych czesciach itp ale reszta motorow jest bardzo mocno eksploatowana i nie tylko przezemnie, np moj dziadek dojezdza do miasta i na ryby moja wsk, nie wiem co w tym takiego trudnego zeby wyciagnac reke w bok :/ sam mieszkam w dosc duzym miescie i co kawalek sa jakies skrztyzowania ronda swiatla itp, a kierunki musza pasowac do motoru ;] moj kumpel ma kierunki w ogarze 200 i bardzo mu to pasuje poprawila mu sie sylwetka i wgl w jawce np tez to pasuje dajmy na przyklad jawke Alonza ale jak ktos chce zakladac torby boczne po jakis powojennych maskach gazowych i wkladac tam cala elektryke to mi sie smiac chce, po prostu do komara akurat kierunki nie pasuja, wszystko musi miec rece i nogi a w komarze bez zadnych kufrow czy bocznych sakiew sie nie obedzie a dla mnie to juz nie jest to, dla mnie taki motor jest poprostu smieszny ;] komar ma swoj klimat a po zalozeniu takiej samorobnej elektryki calkowicie go traci bo nie wyobrazam sobie tego zeby to jakos dobrze wygladalo, wiem ze z kierunkami jezdzi sie lepiej gdyz sam jezdze duzo simsonem ale tez jezdze duzo komarem i wiem co to znaczy machac rekoma na boki ;] no ale skonczmy ta dyskusje bo ten temat nie jest o tym, Swir nie biez tego do siebie co napisalem o tych torbach ale takie jest poprostu moje zdanie ;)
22.07.1973r. Uruchomienie taśmy produkcyjnej w Bielsku-Białej. W tym roku FSM wykonuje 1500 sztuk Fiatów 126 p, w 1974 r. - 10 tysięcy aut.
KLINAR
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2027
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 21:48
Lokalizacja: Starogard Gdański

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 404 gości