kopniak się z kopnikował

Jeśli masz problem z motocyklem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

kopniak się z kopnikował

Postprzez pawel komar » 1 maja 2007, o 21:25

w moim komarze nawalił starter po kopnięciu starter nie wycofuje się to coś ze sprężyną to tak na pewno sprężyna nie pękła nie zeskoczyła ze śróbki to coś na wałku sie stało nie da się tego naprawić nie wyjmując silnika z ramy np wrzucić 2 i obracać koło tylnie do ryłu aby coś zaskoczyło to mi tak nie jest potrzebne bo komar pali z kopa nawet jak stoi całą zimę no tylko to tak nie wygodnie jeśli się nie da tak naprawić to zostawie to
GOLF IV 1.9 TDI
pawel komar
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 115
Dołączył(a): 14 kwi 2007, o 21:16
Lokalizacja: Liszki

kopniak się z kopnikował

Postprzez Pani Kontekstowa » 1 maja 2007, o 21:25

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Gość » 4 maja 2007, o 23:02

No raczej sprężyna pękła.....a nawet jeżeli nie, to i tak "zespół odbijania kopnika" znajduje się pomiędzy połówkami silnika. Tak czy siak - trzeba rozpaławiać silnik. Nie jest to zabieg skomplikowany. Wszystko intuicyjnie. Od razu sprawdź łożyska na wale i koniecznie wymień simmeringi.
Gość
 

Postprzez Conqeror » 4 maja 2007, o 23:06

jeśli jest to silnik okrągły to na jakieś 99% to zerwała siespręzyna . Miałem tka kiedyś . A powod jest prosty . Cay czas kopałeś , kopałes az zkońcu trachła
Avatar użytkownika
Conqeror
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3547
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:42
Lokalizacja: Ozorków

Postprzez pawel komar » 7 maja 2007, o 21:01

oto chodzi że już miesiąc temu robiłem z silnikiem wymieniałem łożyska simeringi tłok cylek piercienie i drobne duperele no i o to chodzi żeby go nie rozpoławiać znowu ale... komaro pali z kopa (elektroniczny zapłon) nawet na zimnym silniku to może ten starter tak zostać
GOLF IV 1.9 TDI
pawel komar
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 115
Dołączył(a): 14 kwi 2007, o 21:16
Lokalizacja: Liszki

Postprzez Koner » 7 maja 2007, o 21:08

To jeśli ci to nie prezeszkadza to tak zostaw,bo po co znowu zaczynać remont od nowa.
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez Conqeror » 7 maja 2007, o 22:40

ja kiedyś widzałem jak koleś wziol kawalek gumy i przywiązał . Ale to po wiejsku wyglądało :/
Avatar użytkownika
Conqeror
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3547
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:42
Lokalizacja: Ozorków

Postprzez ronio » 8 maja 2007, o 08:46

Może jakiś patent na sprezyne zrobic :P
KOMAR'74
Suzuki GSXR 1000 K5
BMW E32 735i
ronio
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 1941
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 21:59
Lokalizacja: Szczytno

Postprzez Adamo » 8 maja 2007, o 12:34

Już nie przesadzajcie że wyjęcie silnika z komara rozpołowienie, drobna poprawka + złożenie i wsadzenie zajmuje tyle czasu ....

Przecież w komarze silnik jest łatwo dostępny, w dodatku jego budowa jest prosta jak przysłowiowy drut.Taka naprawa kickstartera jest wykonalna bezproblemowo w jedno popołudnie :) Gorzej jak ktoś np. musi z jakiegoś skutera silnik wytachać , ale z komara ....nie widzę problemu.Więcej czasu zajmie ci wymyślanie "wiejskich" patentów z gumkami i sprężynkami niż prawdziwa naprawa.
hej ho ! Pająk Leon ciągle sro !!
Adamo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 743
Dołączył(a): 7 kwi 2007, o 21:45
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez Koner » 8 maja 2007, o 15:09

Mogę się z tobą Adamo zgodzic.Jak ktoś jest wprawiony to zajmie niecałe 2 godziny ale do tego potrzebne są również chęci.Jeśli Paweł niedawno robił remont to pewnie nie chce mu się znowu robić tego samego,a jeśli mu nie przeskadza to może jerżdzić.
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez Kondor888 » 10 maja 2007, o 08:54

Dam ci dobrą radę. Ja kupiłem kiedyś komara z plombami na silniku i po przebiegu 500 km i pekła mi sprężyna od kopniaka. Nie chciałem rozbierać silnika wiec założyłem sprężyne tak jak w rometach ( na zewnątrz) działało w 100 % . Wystarczy wywiercić dziure i zamocować spręzyne.
Kondor888
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 10 maja 2007, o 08:36


Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 201 gości